Katalog gadżetów, które świetnie urozmaicą pracę z najmłodszymi czytelnikami i pozytywnie wpłyną na wizerunek biblioteki znajdą Państwo klikając na link poniżej:

Zobacz Katalog

 

Zapraszamy także na nową stronę poświęconą Bajecznemu Katalogowi Dziecięcemu MOLIK:

www.molik.eu

 

Bajeczny Katalog Dziecięcy MOLIK

Najnowszy produkt firmy MOL sp. z o.o. doczekał się już wersji 2.0. Ten wyjątkowy program komputerowy skierowany jest do najmłodszych czytelników bibliotek publicznych i szkół podstawowych oraz przedszkoli. Bajeczny Katalog Dziecięcy jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, a więc dla przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. MOLIK to także świetna zabawka edukacyjna, źródło inspiracji i moc przygód dla wszystkich dzieci!

Elitarna grupa MOLIKÓW

Innowacyjny produkt

Molik stanowi innowację na rynku elektronicznych katalogów bibliotecznych, które są tworzone z myślą o dorosłych użytkownikach bibliotek. Skomplikowany system wyszukiwawczy katalogów dla dorosłych oraz mało zachęcający wygląd zewnętrzny uniemożliwia małemu czytelnikowi korzystanie z nich. Wychodząc naprzeciw potrzebom najmłodszych czytelników firma MOL sp. z o.o. opracowała program, który nie tylko ma za zadanie umożliwić dziecku samodzielne wyszukiwanie i zamawianie zbiorów, ale przede wszystkim ma je zachęcić do czytania i odwiedzania biblioteki. Bajeczny Katalog Dziecięcy sprawi, że biblioteki staną się bardziej nowoczesne i otwarte na potrzeby najmłodszych czytelników. Mamy nadzieję, że z pomocą Molika wspólnie wychowamy kolejne pokolenia miłośników bibliotek i książek.

Bajeczne animacje

Małe dzieci to najbardziej wymagający użytkownicy komputerów. Dlatego do tworzenia Molika zaangażowaliśmy nie tylko informatyków, ale również grafików, animatorów i innych przedstawicieli świata sztuki. Razem przygotowaliśmy program z kolorową szatą graficzną, wpadającymi w ucho efektami dźwiękowymi oraz głosem lektora czytającego fragmenty książek. Wszystko to sprawia, że dzieci chętnie korzystają z Molika. Rolę przewodnika po katalogu dziecięcym powierzyliśmy pluszowemu stworkowi, który krok po kroku wyjaśni jak posługiwać się katalogiem.

Multimedialne opisy

Małe dzieci, choć potrafią już pisać i czytać, mają z tym jednak pewne trudności. Brak im również umiejętności sprawnego posługiwania się klawiaturą komputera. Dlatego Molik w sposób obrazowy ukazuje całą zawartość zbiorów bibliotecznych, które zostały podzielone na trzy rodzaje: książki, nagrania (płyty z muzyką oraz tzw. książka mówiona), filmy.

Program Molik jest wyposażony w prawie 3000 gotowych, multimedialnych opisów najpopularniejszych wydawnictw dla dzieci, z systemem graficznej klasyfikacji treści. Niezależnie od możliwości pobrania gotowych opisów, MOLIK zawiera narzędzie do tworzenia i modyfikacji własnych opisów i klasyfikacji przez bibliotekarzy.

Łatwe wyszukiwanie

Molik jest katalogiem rzeczowym, systematyzuje więc zbiory na kolejne kategorie i podkategorie według treści. Po dokonaniu wyboru ukazuje się lista tytułów podobna do siebie pod względem tematycznym. Bajeczny Katalog Dziecięcy umożliwia dziecku zapoznanie się nie tylko z okładką danego dzieła, ale również wysłuchanie fragmentu książki czy części nagrania.

Demonstracja

Kontakt

Wszystkie biblioteki zainteresowane programem Molik prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:

tel. 58 669 80 90
e- mail: mol@mol.com.pl

 

Informacja o wymaganiach znajdują się poniżej

 

Wymagania

Oprogramowanie

Molik współpracuje z każdym oprogramowaniem naszej firmy - PATRON, LIBRA 2000 jak również z systemem bibliotecznym MOL Optivum. Może pracować zarówno w wybranych filiach dziecięcych jak i w całej bibliotece. Od wersji 2.0 MOLIK może również pracować zupełnie samodzielnie - niezależnie od posiadanego systemu bibliotecznego!

W sprawie uzyskania licencji na system PATRON lub Libra2000 prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez faks.

Wymagania systemowe

Oprogramowanie Molik jest instalowane na komputerze pełniącym rolę serwera tego systemu oraz na komputerach przeznaczonych dla dzieci. Minimalne wymagania sprzętowe dla tych komputerów są następujące:

  • Serwer systemu Molik:
    • Procesor wielordzeniowy 1,6 GHz, 2GB pamięci, wolna przestrzeń dyskowa o pojemności 4GB, czytnik DVD, system Windows XP/Vista/2003/2008/7.
    • Serwer musi być połączony przez sieć z komputerem, na którym jest zainstalowany jeden z naszych programów (MOL Optivum, LIBRA lub PATRON).
  • Dziecięce stanowiska pracy:
    • Wersja podstawowa: Procesor 1,9 GHz, 2GB pamięci, wolna przestrzeń dyskowa o pojemności 50MB, czytnik DVD.
    • Można również zastosować komputery o niższej wydajności (zachowana będzie pełna funkcjonalność z wyjątkiem animowanej postaci Molika); wymagania dla wersji ograniczonej: procesor 1,66GHz, 256MB pamięci, 15MB wolnej przestrzeni dyskowej. W obu wersjach wymagane jest wyposażenie komputera w słuchawki.

Zobacz też: Szczegółowe wymagania (PDF).


MOL sp. z o.o., ul. Śląska 35-37, 81-310 Gdynia; tel: 58 669 80 90, fax: 58 669 80 91; e-mail: