Dedykowana aplikacja mobilna biblioteki

Dedykowana aplikacja mobilna to jedyny rodzaj aplikacji, która daje bibliotece najwyższą rozpoznawalność i promocję dzięki umieszczeniu jej nazwy i logo w sklepach Google Play oraz Apple Store. Wdrożenie możliwe jest wraz z dedykowaną wersją systemu PATRON.

Biblioteka decyduje o nazwie, ikonie i innych elementach identyfikacji wizualnej swojej aplikacji.

Aplikacja mobilna w pełni oddaje funkcjonalność katalogu online Solar Discovery oraz daje nieporównywalnie większe narzędzia do bezpośredniego kontaktu z czytelnikiem. Aplikacja prezentuje czytelnikowi tzw. wiadomości push, które natychmiast informują go o przesłanej przez bibliotekarza wiadomości indywidualnej bądź wiadomości kierowanej do wszystkich czytelników. Smartfon czytelnika poinformuje go również o zbliżającym się terminie zwrotu bądź zmianie statusu rezerwacji.

Aplikacja mobilna sprawia, że w kieszeni każdego czytelnika zawsze znajdują się najświeższe informacje z jego świata czytelnictwa, a biblioteka staje się częścią jego codziennego życia w świecie urządzeń mobilnych.

Dedykowana aplikacja mobilna może zostać połączona z kalendarzem biblioteki informując czytelników o planowanych wydarzeniach i spotkaniach oraz połączona z aktualnościami biblioteki pobieranych ze strony WWW biblioteki.

Aplikacja mobilna pozwoli czytelnikowi na wyszukanie najbliższej filii biblioteki za pomocą geolokalizacji, sprawdzić jakie usługi dodatkowe (np. ksero, stanowisko komputerowe, kącik zabaw dla dzieci, dyskusyjny klub książki) oferuje oraz wyszukać najbliższy książkomat.

Aplikacja mobilna to także mobilna karta czytelnika i możliwość zdalnej rejestracji za pomocą serwisów Facebook, Google czy Karta Mieszkańca.

Możliwość zdalnej rejestracji to jedna z wielu opcji konfigurowanych przez bibliotekę wg jej potrzeb. Biblioteka może także umożliwić czytelnikom opłacanie naliczonych kar za zaległości online i tym samym usprawnić proces rozliczeń.

Zaprezentuj najnowsze nabytki biblioteki za pomocą karuzeli okładek prezentowanej na pierwszej stronie aplikacji.

Aplikacja mobilna to także możliwości oferowane przez katalog Solar Discovery:

  • obsługa kont rodzica,
  • możliwość podłączenia zewnętrznych źródeł elektronicznych - Legimi, EBSCO, Wolne Lektury,
  • możliwość połączenia z serwisem dLibra (np. polskie biblioteki cyfrowe) i innymi serwisami obsługującymi protokół OAI-PMH (np. Hathi Trust, Directory of Open Access Journals),
  • pełne wsparcie dla urządzeń mobilnych (smartphone, tablet),
  • pełne wsparcie WCAG 2.1,
  • okładki zastępcze zaprojektowane przez trójmiejskich artystów,
  • korzystanie z usług Google Maps i Open Street Maps,
  • wbudowane 3 języki katalogu (polski, angielski i ukraiński),
  • możliwość grupowania wydań.

Dedykowaną aplikację mobilną, wykonaną dla Biblioteki Miejskiej w Łodzi pobrać można bezpośrednio na swój smartfon ze sklepu Google Play wyszukując frazę: 'Biblioteka Miejska w Łodzi' lub klikając w ten link.

Zapraszamy do wdrożenia dedykowanej aplikacji mobilnej i przeniesienia Państwa biblioteki na najwyższy poziom technologiczny i tym samym blisko czytelników.

W celu umówienia prezentacji aplikacji lub poznania szczegółów dotyczących oferty zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Dane znajdą Państwo w zakładce Kontakt.