FOLIO - future of libraries is open

FOLIO to nowoczesna platforma usług bibliotecznych typu open-source, która łączy zarządzanie zasobami drukowanymi oraz elektronicznymi. FOLIO jest w całości dostępne jako usługa chmurowa (SaaS).

Logo FOLIO

Open-source to rodzaj oprogramowania komputerowego, który nie wymaga zakupu licencji. System FOLIO dystrybuowany jest zgodnie z licencją Apache 2, które pozwala na użytkownie systemu bez konieczności opłacania kosztów związanych z prawami autorskimi.

FOLIO to międzynarodowy projekt będący efektem współpracy bibliotek, programistów oraz dostawców systemu. Celem współpracy tej społeczności jest tworzenie nowoczesnego ecosystemu, opartego na technologii open-source, który zapewnia bibliotece dostępność, stabilność i ciągły rozwój.

Firma MOL jako oficjalny członek społeczności FOLIO aktywnie uczestniczy w projektowaniu i rozwoju systemu.

System FOLIO został wdrożony w ponad 100 bibliotekach na całym świecie. Do społeczności FOLIO należą m.in. Library of Congress, Cornell University Library, Duke University Libraries, University of Glasgow, Universität Leipzig, University of Aberdeen oraz Universitätsbibliothek Mainz.

Stworzenie środowiska, gdzie społeczność zgromadzona wokół bibliotek może efektywnie współpracować, opracowywać innowacje oraz dyskutować o potrzebach i ambicjach bibliotek.

Stworzenie systemu open-source, który pozwoli bibliotekom ograniczyć wydatki związane z zakupem systemu bibliotecznego.

Udoskonalanie systemu FOLIO poprzez zwiększenie zaangażowania bibliotek w jego rozwój.

Dostarczenie funkcjonalności w oparciu o szczególne potrzeby bibliotek.

Decydując się na platformę FOLIO mogą Państwo skorzystać z naszej wiedzy w zakresie:

Hostowanie systemu FOLIO

Zapewnienie odpowiedniej infrastruktury (sprzętu komputerowego i oprogramowania) oraz profesjonalnej opieki administracyjnej zapewniającej najwyższą dostępność i stabilność systemu FOLIO i bezpieczeństwo Państwa danych.

Wdrożenie systemu FOLIO

Analiza potrzeb poprzez dogłębne zapoznanie się z systemem pracy w bibliotece i w następstwie opracowanie istniejących w bibliotece procesów za pomocą dostępnych w FOLIO narzędzi.

Migracji danych

W ciągu ponad 30-tu lat współpracy z bibliotekami w Polsce i za granicą wykonaliśmy kilka tysięcy migracji baz danych z różnych systemów bibliotecznych. Wypracowany przez nas proces konwersji obejmuje ścisłą współpracę z biblioteką w celu efektywnej migracji do nowego systemu.

Szkolenia

Nasz zespół szkoleniowców to osoby z wieloletnim stażem na stanowisku bibliotekarza w dużych bibliotekach akademickich. Ich doświadczenie w pracy bibliotekarza oraz szczegółowa wiedza na temat systemu FOLIO pozwoli Państwa zespołowi dogłębnie poznać możliwości nowego systemu i udoskonalić obowiązujące w bibliotece procesy.

Wsparcie / Serwis

Nasz zespół służy Państwu pomocą w codziennej pracy z systemem odpowiadając na pytania merytoryczne odnośnie funkcjonalności systemu FOLIO jak i reaguje na pojawiające się problemy.

Wprowadzanie zmian w systemie FOLIO na zamówienie (Custom changes)

System FOLIO pozwala dostawcom na wprowadzanie w systemie zmian zgodnie z potrzebami każdej biblioteki. Nasz zespół analityków i programistów wesprze Państwa z zaprojektowaniu niezbędnych zmian i zrealizuje projekt wprowadzając do FOLIO wymagane przez Państwa funkcjonalności.

Jeśli są Państwo zainteresowani szczegółowymi informacjami na temat społeczności oraz systemu FOLIO, a także związanych z jego wdrożeniem usługami, zapraszamy do kontaktu.

Z chęcią przygotujemy dla Państwa demo systemu i odpowiemy na wszelkie pytania.

Kontakt