Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że wykonaliśmy dla Państwa aktualizację programu MOL NET+, w tym najczęściej zgłaszany przez Państwa postulat:

  • Możliwość ukrycia darmowych podręczników na liście bieżących wypożyczeń w koncie czytelnika. Realizuje to nowy przycisk umieszczony nad listą bieżących wypożyczeń: Ukryj/Pokaż. Przycisk widoczny jest jeśli opracowują Państwo podręczniki za pomocą predefiniowanych w MOL NET+ sposobów nabycia (p-podręczniki MEN, p-podręczniki, p-ćwiczenia).

Pełna instrukcja jak katalogować darmowe podręczniki znajduje się w podręczniku do programu, który pobrać można w Strefie Klienta firmy VULCAN i firmy MOL. Krótka informacja o podręcznikach znajduje się także w programie MOL NET+ w module „Inne” w zakładce „Pomoc” w dziale „Gromadzenie”.

Nagraliśmy dla Państwa zupełnie nowy film instruktażowy jak katalogować darmowe podręczniki, który znajduje się w naszej Strefie Klienta na www.mol.pl. Zapraszamy do rejestracji w Strefie i obejrzenia!

Jesteśmy w 100% zgodni z RODO!

Wprowadziliśmy kilka zmian wynikających z wejścia w życie nowego rozporządzenia dotyczącego ochrony danych osobowych tzw. RODO:

  • Dostosowanie modułu raportowania. Usunięcie nieaktualnych raportów „GIODO”. Dodanie nowej grupy raportów o nazwie „Dane osobowe (RODO)” ułatwiających Państwu pracę z danymi osobowymi.
  • Otrzymali Państwo raport „Dane osobowe czytelnika” dający możliwość zbiorczego przekazania czytelnikowi wszystkich przetwarzanych danych osobowych, które go dotyczą (na wypadek takiej prośby czytelnika).

Dodatkowo wykonaliśmy dla Państwa:

  • Możliwość natychmiastowego przejścia do inwentaryzacji po otwarciu programu przy otwartym skontrum.
  • Automatyczne odświeżanie zakładki z rezerwacjami co 15 min.
  • Link prowadzący z katalogu dla czytelników (OPAC) bezpośrednio do interfejsu do zarządzania biblioteką widoczny tylko dla osób zalogowanych z rolą bibliotekarza. Link znajduje się na dole katalogu dla czytelników (OPAC).

Życzymy wspaniałych wakacji!

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół MOL