Libra 7.10.1

Data wydarzenia: 2018-08-29
Libra2000

Wydaliśmy nową wersję Libry 2000. Oprócz mniejszych lub większych poprawek, wprowadziliśmy m.in. dodatkowe zabezpieczenia danych osobowych czytelników. Aktualizacja katalogu OPAC jest wysoce zalecana!

Jednocześnie proszę pamiętać, że niezależnie od zabezpieczeń programu, dane czytelnika powinno się zabezpieczyć za pomocą szyfrowania (włączenie obsługi HTTPS). Zarówno Apache 2.2 jak i Apache 2.4 posiadają moduły do szyfrowania. Oprócz konfiguracji własnego serwera, konieczne jest uzyskanie certyfikatu SSL od jednego z dostawców i wykupienie domeny (adresu wskazującego na IP serwera biblioteki).

Szczegółowy opis zmian znajduje się w Strefie klienta. Aktualizację systemu Libra do najnowszej wersji można pobrać bezpośrednio poprzez Strefę klienta.

Przypominamy również, że już od blisko roku dostępny jest nasz nowy program dla bibliotek - Libra NET, który również niedawno zaktualizowaliśmy. Program funkcjonuje na naszych serwerach i posiada wysokiej klasy zabezpieczenia. Aktualizacje są w nim automatyczne i wykonywane zazwyczaj poza godzinami pracy bibliotek. Katalog dla czytelników w Libra NET jest również dostępny na komórki i tablety oraz jest zgodny z wymogami dostępności dla osób niedowidzących i nie tylko (WCAG 2.0).

Słowa kluczowe: Libra2000, aktualizacja