MOL Optivum 16.0.7

Data wydarzenia: 2021-02-25
Miejsce wydarzenia: MOL
MOL Optivum

Wydaliśmy nową wersję MOL Optivum (16.0.7). Aktualizację można pobać ze strony naszego dystrybutora - firmy Vulcan. Poniżej opis głównych zmiany w tej wersji.

Udostępnianie

Data w odwiedzinach. W starej wersji zakres daty kończył się na 2020 roku. Poprawiliśmy zakres na maksymalny dla używanej technologii. Zalecamy jednak przejście na nowszy system – MOL NET+. Tam nie tylko wybór dat jest wygodniejszy, ale również aktualizacje programu są szybsze.

Opracowanie

  1. Problem wyszukiwania w BN przez ISBN z dopiskami. Dodaliśmy obsługę dopisków o tomie oraz walidację (sprawdzenie) numerów ISBN. Program ostrzeże jeśli wykryje nieprawidłowy numer ISBN. To powinno ułatwić pobieranie opisów z Biblioteki Narodowej.
  2. Poprawka obsługi ISBN 13. Nowy ISBN sczytany z książki (bez kresek) mógł nie działał w wyszukiwaniu w BN. Teraz nie powinno być tego problemu.
  3. Problem z pobieraniem danych w opisach. Zmiany w formacie używanym w BN spowodowały problem z pobieraniem niektórych informacji. Zazwyczaj problemem był brak ISBN w pobieranym opisie, który trzeba było dodać ręcznie.

MOL NET+

Przypominamy również o naszym nowym programie – MOL NET+. Program MOL NET+ jest dostępny w środowisku chmurowym. Co oznacza, że nasi specjaliści dbają m.in. o regularne archiwizacje jak i wykonują aktualizacje po godzinach pracy bibliotek.

Oczywiście przenosimy wszystkie dane z MOL Optivum. Niektóre dane są konwertowane na nowe technologie, dzięki czemu np. wyszukiwanie w OPAC działa o wiele szybciej, mimo zastosowania dodatkowych opcji filtrowania (tzw. wyszukiwanie fasetowe, znane np. z serwisów zakupowych). OPAC w MOL NET+ jest również zgodny z WCAG 2.1, a także dostępny na komórkach i innych urządzeniach mobilnych.

Jeśli nie chcesz przechodzić jeszcze na MOL NET+, to pobierz wersję 16.0.7 dla MOL Optivum. Jeśli chcesz przejść na nowy program dowiedz się więcej o MOL NET+ lub od razu zamów MOL NET+.

Słowa kluczowe: aktualizacja, MOL Optivum