Aktualizacja wrześniowa MOL NET+ i ankiety

Data wydarzenia: 2018-09-06
MOL NET+

Od 6 września korzystają już Państwo z nowej wersji MOL NET+. Intensywne prace trwały właściwie już od początku września. Wyjątkowo duży ruch związany głównie z tzw. darmowym podręcznikami mógł być niestety odczuwalny u niektórych z Państwa. To już na szczęście przeszłość. Udało się nam znacząco poprawić wydajność kluczowych funkcji, a dodatkowo rozbudowaliśmy większość instalacji. Program powinien działać zauważalnie szybciej (nawet przy dużym obciążeniu).

Wprowadziliśmy również dwa, a właściwie trzy duże usprawnienia pracy z wypożyczeniami:

  1. Szybka edycja kodów kreskowych – możliwość błyskawicznego wprowadzania kodów kreskowych do zasobów bezpośrednio w księdze inwentarzowej. Po włączeniu nowego trybu wprowadzania kodów kody można wpisywać jak w programach typu Excel. Oczywiście można również korzystać z czytnika kodów kreskowych (po sczytaniu kodu program automatycznie przejdzie do następnego egzemplarza).
  2. Masowe prolongaty – możliwość masowych prolongat z poziomu konta każdego czytelnika. Jeśli czytelnik przyjdzie z prośbą o przedłużenie wszystkich swoich książek, to będzie można to teraz zrobić o wiele szybciej.
  3. Masowe zwroty – możliwość masowych zwrotów działa podobnie. Wystarczy zaznaczyć egzemplarze i można je zwrócić za jednym zamachem. Można to połączyć również z filtrowaniem i np. szybko zwrócić wszystkie darmowe podręczniki.

Jak zwykle nowe funkcje są również opisane w pomocy dostępnej w programie.

W wolnej chwili będziemy również prosić Państwa o wypełnienie mini ankiety. Ankieta pojawi się automatycznie od 14 września (o ile korzystają Państwo z programu ponad miesiąc). Wypełnienie ankiety oczywiście nie jest obowiązkowe, ale jeśli mogą Państwo poświęcić chwilę, to będziemy wdzięczni.

Słowa kluczowe: aktualizacja, MOL NET+