MOL Optivum 16.00.6

Date of the event: 2020-01-23
MOL Optivum

Ważna aktualizacja MOL Optivum

Wydaliśmy ważną aktualizację dla programu MOL Optivum. Nowa wersja wprowadza poprawki związane ze stabilnością programu i pobieraniem opisów. W opisie zmian znajdą Państwo również bardzo ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. Także bezpieczeństwa danych osobowych (związane m.in. z RODO).

Aktualizację i szczegółowy opis zmian w tej wersji MOL Optivum można pobrać bezpośrednio z witryny naszego dystrybutora, firmy VULCAN → link do pobrania aktualizacji MOL Optivum.

MOL NET+ i bezpieczeństwo danych

Przypominamy również o naszym nowym programie – MOL NET+. Program MOL NET+ jest dostępny w środowisku chmurowym. Co oznacza, że nasi specjaliści dbają o bezpieczeństwo danych, konfigurację i regularne tworzenie archiwizacji (archiwizacje są tworzone w co najmniej dwóch oddzielnych lokalizacjach).

Zapewniamy również bezpieczeństwo logowania przez szyfrowanie każdego połączenia (HTTPS). Ponadto firma Vulcan zapewnia centralne logowanie, które jest takie samo dla wszystkich usług chmurowych.

Oczywiście przenosimy wszystkie dane z MOL Optivum. Niektóre dane są konwertowane na nowe technologie, dzięki czemu np. wyszukiwanie w OPAC działa o wiele szybciej, mimo zastosowania dodatkowych opcji filtrowania (tzw. wyszukiwanie fasetowe, znane np. z serwisów zakupowych).