Libra 8.0

Data wydarzenia: 2022-10-17
Libra2000

Wydaliśmy nową wersję Libry 2000. W tej aktualizacji są dwie duże zmiany. Przygotowaliśmy zupełnie nowy przebieg i raporty skontrum (rozwiązanie sprawdzone już w LibraNET). Odświeżyliśmy również wygląd programu, co na pewno wizualnie będzie rzucać się w oczy, ale również może ułatwić filtrowanie opisów (nowy ikonki powinny być bardziej jednoznaczne). Dodaliśmy również klika poprawek, które nam Państwo zgłaszali. Są również poprawki związane z bezpieczeństwem katalogu dla czytelników.

Szczegółowy opis zmian znajduje się w Strefie klienta. Jest tam też również instrukcja instalacji i aktualizacji. Aktualizację systemu Libra do najnowszej wersji można pobrać również bezpośrednio poprzez Strefę klienta. Proszę pamiętać przy tym o aktualizacji katalogu dla czytelników (OPAC).

Przy okazji przypominamy, że już od 2017 roku dostępny jest nasz nowy program dla bibliotek publicznych, akademickich i specjalistycznych – Libra NET. Libra NET jest udostępniana jako program chmurowy (SaaS), dostępny przez przeglądarkę internetową. Aktualizacje Libra NET są wykonywane automatycznie i zazwyczaj uruchamiane są poza godzinami pracy bibliotek. Dzięki temu nie muszą się Państwo przejmować aktualizacjami, ani konfiguracją rzeczy typu katalog dla czytelników.

Słowa kluczowe: Libra2000, aktualizacja