Libra 8.0.1

Date of the event: 2023-01-25
Libra2000

Wydaliśmy nową wersję Libry2000 (wydanie 2023, wersja 8.0.1). To głównie wydanie poprawkowe, jednak jednocześnie ponowne wydanie wersji 8.0, w której wprowadziliśmy dwie duże zmiany. Przygotowaliśmy zupełnie nowy przebieg i raporty skontrum (rozwiązanie sprawdzone już w LibraNET). Odświeżyliśmy również wygląd programu, co na pewno wizualnie będzie rzucać się w oczy, ale również może ułatwić filtrowanie opisów (nowy ikonki powinny być bardziej jednoznaczne). Dodaliśmy również klika poprawek, które nam Państwo zgłaszali.

Są również poprawki związane z bezpieczeństwem katalogu dla czytelników. W poprawkowej wersji wprowadzamy również nowy adres serwera Biblioteki Narodowej do pobierania i tworzenia opisów (Z39.50).

Szczegółowy opis zmian znajduje się w Strefie klienta. Jest tam też również instrukcja instalacji i aktualizacji. Aktualizację systemu Libra do najnowszej wersji można pobrać również bezpośrednio poprzez Strefę klienta. Proszę pamiętać przy tym o aktualizacji katalogu dla czytelników (OPAC).

Przy okazji przypominamy, że już od 2017 roku dostępny jest nasz nowy program dla bibliotek publicznych, akademickich i specjalistycznych – Libra NET. Libra NET jest udostępniana jako program chmurowy (SaaS), dostępny przez przeglądarkę internetową. Aktualizacje Libra NET są wykonywane automatycznie i zazwyczaj uruchamiane są poza godzinami pracy bibliotek. Dzięki temu nie muszą się Państwo przejmować aktualizacjami, ani konfiguracją rzeczy typu katalog dla czytelników.