Libra NET - aktualizacja kwiecień 2023

Data wydarzenia: 2023-04-27
Miejsce wydarzenia: MOL
LibraNET

Z przyjemnością informujemy, że wydaliśmy nową wersję Libra NET. Kwietniowa edycja wersji 22.0 powinna być już wdrożona na wszystkich serwerach i dostępna dla wszystkich bibliotekarzy i bibliotekarek.

Przegląd ważniejszych zmian:

  • Masowa edycja czytelników – dodaliśmy możliwość zmiany danych wielu czytelników jednocześnie. To umożliwia zmianę wielu podobnych czytelników jednocześnie – np. w szkole wyższej można zmienić nazwę kierunku/rocznika, można też uzupełnić brakujący kod pocztowy dla osób z tej samej dzielnicy czy miejscowości.
  • Raporty w formacie XLS – wprowadziliśmy możliwość generowania raportów w formacie Excela. Dzięki temu można np. pobrać i posortować raport wg numerów inwentarzowych. Generowanie XLS jest możliwe dla kliku dodatkowych raportów m.in. Stan wypożyczeń, Lista zaległości, Zestawienia.
  • Ranking czytelników – dodaliśmy możliwość generowania rankingów czytelników w bibliotekach publicznych, akademickich i specjalistycznych.
  • Sygnatura egzemplarza w powiadomieniach mailowych – po postulatach naszych klientów dodaliśmy sygnaturę do niektórych powiadomień mailowych. Sygnatura pojawi się w różnych powiadomień o rezerwacjach i zaległościach.
Słowa kluczowe: aktualizacja, Libra NET