Libra NET - aktualizacja maj 2023

Data wydarzenia: 2023-05-29
Miejsce wydarzenia: MOL
LibraNET

Z przyjemnością informujemy, że wydaliśmy nową wersję Libra NET. Majowa edycja wersji 22.0 powinna być już wdrożona na wszystkich serwerach i dostępna dla wszystkich bibliotekarzy i bibliotekarek.

Przegląd ważniejszych zmian:

  • Przejście na pełny ekran w LMS – na górnym pasku ekranu dodaliśmy przycisk umożliwiający przejście do trybu pełnego ekranu. Otrzymywaliśmy zgłoszenia o zbyt małej ilości miejsca i wiemy też ze statystyk, że w niektórych bibliotekach stosunkowo częste są małe ekrany (część osób używa też laptopów, które są przeskalowane). Przycisk umożliwi rozszerzenie panelu zarządzania dla bibliotekarzy (LMS) na cały ekran. Powiększenie na cały ekran powinno dać dodatkowo około 150 pikseli obszaru roboczego. Funkcja nie jest dostępna w Windows XP.
  • Poprawki statystyki objętości zasobów – poprawiliśmy raport statystyki objętości zbiorów, zwłaszcza jego wydajność i odporność na nietypowe wartości wpisane w opisie książki (pole MARC 300$a, czyli objętość). Przypominamy, że raport zlicza książki, które mają więcej niż 49 stron objętości (raport dla SIO).
Słowa kluczowe: aktualizacja, Libra NET