EBSCO i MOL łączą siły w Polsce

Data wydarzenia: 2024-02-01
Miejsce wydarzenia: MOL

MOL, wiodący dostawca oprogramowania dla bibliotek w Polsce rozpoczyna współpracę z EBSCO Information Services (EBSCO) w celu wsparcia lokalnego rozwoju FOLIO Library Services Platform (LSP). Partnerstwo obejmuje usługi hostingu oraz lokalne wsparcie dla bibliotek zainteresowanych wdrożeniem systemu FOLIO na terenie całej Polski.

MOL posiada ponad 30 lat doświadczenia, które zaowocowało współpracą z ponad 8 tysiącami bibliotek różnej wielkości i specjalizacji. Partnerstwo MOL i EBSCO umożliwi instytucjom w całej Polsce wybór preferowanej metody hostingu oraz usług kompleksowego wsparcia od zaufanego, lokalnego dostawcy podczas wdrażania systemu FOLIO.

Małgorzata Gajkiewicz, Prezes Zarządu MOL podkreśla, że dostawca poszukiwał nowoczesnego i skalowalnego rozwiązania do wdrożenia na polskim rynku:

Współpraca z EBSCO dodaje kolejny element innowacji i otwartości, poszerzając portfolio nowoczesnych rozwiązań dla polskich bibliotek. Dzięki kooperacji ze społecznością deweloperów, która miała na celu tworzenie rozwiązań dedykowanych lokalnym potrzebom i wymaganiom, jesteśmy gotowi wdrażać i wspierać FOLIO w Polsce.

Mark Allcock, Dyrektor ds. współpracy partnerskiej FOLIO w EBSCO Information Services dodaje, że partnerstwo z MOL zapewnia bibliotekom wsparcie od zaufanego, lokalnego dostawcy:

To partnerstwo ma kluczowe znaczenie dla wspierania polskich bibliotek we wdrażaniu FOLIO oraz daje im pewność, że podjęte działania są odpowiedzią na ich potrzeby. Współpraca z MOL wpisuje się w filary działalności EBSCO, które przywiązuje wielką wagę do elastyczności w odniesieniu do lokalnych uwarunkowań.

Zaprojektowane od podstaw jako otwarta platforma, FOLIO łączy w sobie tradycyjne funkcje systemu ILS z elastycznością i swobodą wyboru. Z myślą o tym modularnym podejściu, MOL i inni członkowie społeczności mogą dostarczać aplikacje wspierające w zależności od zróżnicowanych potrzeb bibliotek. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.folio.org.

O MOL

MOL Sp. z o.o. od swojego powstania w 1991 roku, uznawane jest za wiodącego dostawcę rozwiązań oprogramowania dla bibliotek w Polsce, z ponad 8000 wdrożeniami w bibliotekach akademickich, badawczych, publicznych i szkolnych.
Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu, MOL Sp. z o.o. wypracowało kompleksowy zestaw technologii, które uwzględniają potrzeby konkretnych rodzajów bibliotek. Oferując zaawansowane systemy zarządzania biblioteką, technologie wyszukiwania, aplikacje mobilne, usług konsultingowe, programy szkoleniowe oraz hosting, MOL Sp. z o.o. wspiera pracę bibliotek poprzez rozwiązania skrojone na miarę i kompleksowe wsparcie.

O EBSCO Information Services

EBSCO Information Services (EBSCO) jest wiodącym dostawcą treści naukowych online i technologii wyszukiwawczych dla bibliotek akademickich, szkolnych i publicznych, instytucji medycznych, korporacji i agencji rządowych na całym świecie. Od badań naukowych, zarządzania zakupami, usług subskrypcyjnych i wyszukiwania informacji, poprzez wspomaganie decyzji klinicznych, opiekę nad pacjentem, naukę, po badania i rozwój, EBSCO zapewnia instytucjom dostęp do treści i zasobów zaspokajających potrzeby użytkowników i organizacji w zakresie informacji i przepływu pracy. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy EBSCO pod adresem: www.ebsco.pl

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:
Erica Gilson
Senior Communications Specialist egilson@ebsco.com
EBSCO Information Services
978-414-0385

Renata Włodarczyk
Sales Manager Poland, Latvia, Lithuania, Ukraine
EBSCO Information Services
rwlodarczyk@ebsco.com

MOL
Małgorzata Gajkiewicz
Prezes Zarządu
MOL Sp. z o.o.
gosia@mol.com.pl 

Słowa kluczowe: FOLIO, EBSCO