Libra 8 na Windows 11

Data wydarzenia: 2024-05-09
Libra8 na Windows11

Przygotowaliśmy nowy instalator programu Libra8 zgodny z Windows 11 oraz Windows Server 2022. Nowy instalator zainstaluje nowszą wersję serwera MS SQL (SQL Server 2019), która będzie lepiej działać na nowych systemach operacyjnych. Osoby chętne do uzyskania nowego instalatora zapraszamy do kontaktu z serwisem przez formularz w Strefie klienta. Możemy przygotować dla Państwa instalator niezbędny do poprawnego działania Libry na nowych komputerach bibliotecznych. Proszę jednak pamiętać, że nie ma potrzeby przeinstalowywania działających już stanowisk roboczych.

Zalecamy używanie Windows 11 dla nowych komputerów. Instalator powinien działać w pełni na:

  • Windows 10,
  • Windows 11,
  • Windows Server 2016,
  • Windows Server 2019,
  • Windows Server 2022.

Dla stanowisk roboczych instalacja na Windows 7 i Windows 8 również powinna być możliwa, chociaż nie zalecamy korzystania ze starych systemów operacyjnych (głównie ze względów bezpieczeństwa). Zachęcamy do przejścia na nowsze wersje systemu operacyjnego. Proszę również zwrócić uwagę, że już w 2025 roku nawet Windows 10 będzie miał ograniczone wsparcie od Microsoftu.

Przy okazji przypominamy, że już od 2017 roku dostępny jest nasz nowy program dla bibliotek publicznych, akademickich i specjalistycznych – Libra NET. Libra NET jest udostępniana jako program chmurowy (SaaS), dostępny przez przeglądarkę internetową. Aktualizacje Libra NET są wykonywane automatycznie i zazwyczaj uruchamiane są poza godzinami pracy bibliotek. Dzięki temu nie muszą się Państwo przejmować aktualizacjami ani konfiguracją rzeczy typu katalog dla czytelników, czy serwer SQL.

Słowa kluczowe: Libra2000, aktualizacja