Libra NET – aktualizacja z marca 2026

Data wydarzenia: 2026-03-12
Miejsce wydarzenia: MOL
LibraNET

Z przyjemnością informujemy, że wydaliśmy nową wersję Libra NET. W tej wersji dużo naszych zmian jest niewidocznych na pierwszy rzut ok, bo związanych z wydajnością bufora BN i zabezpieczeniami aplikacji. Mamy jednak również dla Państwa trochę lepiej widocznych zmian.

Odznaczanie wierszy po zakończeniu akcji masowej
To jeden z najczęściej powtarzający się Państwa postulat: nowe ustawienie, które pozwoli Państwu zdecydować, czy zaznaczone wiersze tabeli powinny pozostawać zaznaczone po zakończeniu akcji masowej, czy powinny być odznaczane po zakończeniu akcji masowej. Ustawienie to jest indywidualne dla każdego konta bibliotekarza i znajduje się w module „Ustawienia” → „Preferencje użytkownika” → „Akcje masowe”.

Wyliczenie aktualnej wysokości kary za niezwrócone zaległości
Kary normalnie są naliczane przy zwrocie książki. Dodaliśmy jednak możliwość sprawdzenia bieżącej wysokości kary, tak jakby wszystkie zaległości zostały zwrócone przez czytelniczkę(-ka). Kwotę tą można sprawdzić na koncie danej osoby, klikając „Akcje na koncie”, a następnie „Pokaż aktualną wysokość kary za niezwrócone zaległości”.

Możliwość dodania dłuższej nazwy biblioteki w OPAC
Biblioteki mogą pokazać swój indywidualny charakter pokazując na stronie OPAC m.in. własne logo, ale też dodać nazwę biblioteki przy polu wyszukiwania. Od teraz można wprowadzać nieco dłuższe nazwy. Prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów zmian katalogu dla czytelników. Jeśli mieli już Państwo zmieniony wygląd, to można również zapytać o zmianę nazwy.

Zobacz też:
Ogólne informacje o programie Libra NET

Słowa kluczowe: aktualizacja, Libra NET